Betlémské světlo

Betlémské světlo, což je plamínek zapalovaný každoročně před Vánoci v  betlémské jeskyni, v níž se podle tradice narodil Ježíš Kristus, a odtud rozvážený skauty do řady míst po Evropě i Americe, už doputoval i k nám.

Obvykle bývá Betlémské světlo rozdáváno na předvánočních setkáních. Protože se to ale letos příliš nedoporučuje, vymýšlejí skauti jiné náhradní možnosti, jak ho předat do domácností všem zájemcům.

My v Nadějkově jsme se přidali k nápadu opařanských a jistebnických skautů: svítilny s Betlémským světlem budou 22. prosince od 17 hodin (až do noci nebo možná i do druhého dne) umístěné před různými domy v obcích. Lidé si můžou vzít vlastní lucernu nebo sklenici se svíčkou, udělat si procházku k některému z těchto míst, tam si Betlémské světlo zapálit a odnést.

Kde budou lucerny, zjistíte v této mapce: trinactkaoparany.cz/betlemske-svetlo, kam se můžete i přidat, pokud chcete světlo šířit dál. Místa budou také napsaná na plakátcích v Nadějkově a zde.

Zatím je Betlémské světlo plánováno na těchto místech (seznam se může měnit):

Nadějkov – altánek na farské zahradě

Hájovna mezi Větrovem a Kalištěm – u Černých (zde je před plotem už i 21. 12.)

Slabov (pod Hodkovem) – u Vachů